Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

Zde můžete psát své připomínky a názory k informacím, které jste se na těchto stránkách dozvěděli.

PS. S reklamami na parní zařízení zobrazujících se na mých stránkách nemám nic společného. Hlavně ne s parním mopem. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ekolux 8000

(Renata, 8. 1. 2009 21:00)

zdravim,rada bych se zeptala,co si myslite o parnim cistici Ekolux 8000.Chtela bych ho vyuzivat na cisteni plovoucich podlah,koupelen a oken.Myslite,ze je to dobra investice,neni na trhu neco levnejsiho ve stejne kvalite?mockrat dekuji.S pozdravem Renata

Odpověď paní Cikánové

(Jiří Burian, 6. 1. 2009 22:04)

Trochu jsem se zdržel s odpovědí, protože dnes jsem předával parní čistič a parní vysavač paní ředitelce mateřské školky v Borovanech u Českých Budějovic.
Požadované informace najdete v mailu.

rada o nákupu parního vysavače

(gint@klikni.cz, 6. 1. 2009 15:19)

Dobrý den,
prosím Vás o radu při výběru parního vysavače.Potřebuji názvy vysavačů a ceny. Děkuji Cikánová a

Odpověď paní Romanové

(Jiří Burian, 5. 1. 2009 18:22)

Dobrý večer,
odpověď na vaše dotazy jsem Vám zaslal mailem.

Parní čistič či vysavač

(Romanová, 5. 1. 2009 17:40)

Dobrý den,potřebovala bych poradit,jaký parní čistič,či vysavač bych si měla pořídit pro domácí potřebu. Předem děkuji za odpověď. andrea.romanova@seznam.

Odpověď panu Faitovi

(Jiří Burian, 5. 12. 2008 20:32)

Dobrý večer,
asi bybylo vhodné, aby jste mi poslal Váš mail na můj mail uvedený na hlavní stránce. Chtěl bych se nejdříve zeptat zda se jedná o místnost v domě , vydlážděnou plochu před domem nebo terasu. Z Vašeho dotazu to není jasné. Až po upřesnění se Vám pokusím odpovědět přesněji. Takto bych mohl radit něco co nebude právě nejvhodnější použít.

Opravdu nevím jaký výrobek si vybrat

(Jiří Fait, 5. 12. 2008 16:58)

Dobrý den,
již několik dnů prohlížím stránky s názory na parní vysavače a parní čističe a čím víc toho čtu, tím víc si nejsem jistý tím co si vlastně pořídit.
Hlavním požadavkem na zařízení je nahradit současné denní vytírání asi 60m2 plochy pokryté dlaždicemi silně znečištěné psími výměšky.
Můžete mi poradit, případně nasměrovat?
Děkuji

Odpověď paní Krejčové

(Jiří Burian, 4. 12. 2008 10:59)

Dobrý den,
i přes krátkou dobu, kterou jsem měl k dispozici jsem si prohlédl parní čistič od firmy LUX. Účel, ke kterému je určen splní, ale zarazilo mně na něm několik věcí. První věcí je, že jeho váha je srovnatelná s váhou parního vysavače, který používám já. Druhá věc jsou jeho rozměry, zábírá přibližně dvojnásobnou plochu než můj parní vysavač a pro přenášení, hlavně pro menší postavu, je příliš vysoký. Třetí věcí je doplňování vody do bojleru, i když jeho bojler má slušný objem pro delší práci, dolití vody do bojleru trvá něco kolem 10 minut, než se uvolní bezpečnostní ventil. Čtvrtá věc, v příslušenství jsou dvě krátké zahnuté trysky, bohužel obě mají stejné rozměry, takže třeba drážka u sprchového koutu nebo odpady s těmito tryskami nejdou vyčistit. Právě k těmto činnostem je parní čistič primárně určen. Pátá věc jsou nástavce na čištění ploch. K dispozici jsou pouze dva kartáče vybavené ostrými štětinami, které i přes zakrytí hadrem přes mokrý hadr proniknou a hrozí postupné poškrabání hlavně plovoucí podlahy. U kartáče na čalounění je podobný problém, měl bych obavu, že čalounění štětinami časem poškodím , i přes hadrový návlek na kartáči. Kartáče mají možnost aretace v různých polohách. Schází hladký nástavec s uchycením hadru pro stírání plovoucích podlah. Šestá věc jsou hadry v příslušenství, kde by člověk za cenu, kterou tento parní čistič stojí, čekal alespoň hadry vyrobené z mirovlákna a ne pouze z froté. Froté se zanese špínou podstatně rychleji než mikrovlákno. Sedmá věc jsou čtyři kolečka, z čehož dvě jsou velká neotočná, takže výrobce opět zakazuje tahat parní čistič za hadici a při manipulaci s ním musíte k parnímu čističi dojít a ručně ho posunout. Zásuvka je umístěna kolmo ke směru tahu, takže se při zatáhnutí za hadici vyvrací. Tlak páry, i přesto, že LUX udává pouze 3,6 barů byl srovnatelný s mým parním vysavačem, který má udaný tlak 4,8 barů. Příkon parního čističe je 2kW takže tlak páry po zapnutí na plný výkon neklesá, stejný příkon má i nejvýkonnější čistič na českém trnu, ten má na rozdíl od LUXu udaný tlak páry 6 barů a možnost přepnutí na horkou vodu. Všechno příslušenství je precizně vyrobeno a přechodka páry na zásuvce je mosazná, takže nehrozí její ulomení při nešetrné manipulaci. Ze všech zařízení, které jsem měl v ruse se ale s pistolí u parního čističe LUX nejhůře pracovalo, protože celá pistole i s tryskou je značně dlouhá a přitom zahnutí trysky je krátké, takže jednou rukou se špatně trefujete do čištěného místa, i když se mi ruce zatím neklepou. :-) Poslední věcí je cena, za kterou můžete získat kvalitní parní vysavač s podstatně větší funkčností, i když ne s doživotním servisem. Jestli jste koupila dobře, už musíte posoudit sama, já bych se přikláněl k tomu, že asi ne.

parní čistiš LUX

(Iveta Krejčová, 3. 12. 2008 8:08)

Dobrý den, nedávno jsem si koupila parní čistič LUX.Jaké s ním máte zkušenosti o proti jiným značkám.Myslím,že účel splní dobře, ale pořád váhám, protože je dost drahý, jestli by nebyl nějaký levnější, se stejnými parametry a funkcemi.Má různé šikovné nástavce, které zase u některých jiných nejsou.Tak nevím jestli jsem koupila dobře.

Odpověď panu Brettfeldovi

(Jiří Burian, 2. 12. 2008 11:09)

Dobrý den,
rozsáhlejší odpověď Vám zašlu mailem. Moje hodnocení zařízení s Karcher SV 1902 bych nebral jako přímo negativní. Podle mne se ale hodí do domácnosti o velikosti 1+KK, kde svými parametry vyhoví. Pro větší byty, jsou ale jeho parametry doslova slabé. Z hlediska úklidu budou tyto parametry značně omezovat obsluhu při práci a dosáhnete horších výsledků při úklidu.

Karcher SV 1902

(Brettfeld , 2. 12. 2008 10:46)

Již jsem chtěl koupit tento čistič, ale našel jsem u Vás negativní komentář viz Odpověď panu Bučkovi (Jiří Burian, 09. 11. 2008 16:54) a Odpověď paní Marcele. (Jiří Burian, 12. 09. 2008 10:10). Můžete prosím doporučit s argumenty lepší zařízeni do rodinného domu? Děkuji Brettfeld Miloš e-mail: brettfeld@tiscali.cz

Odpověď panu Romanovi nebo paní Romaně

(Jiří Burian, 27. 11. 2008 15:39)

Dobrý den, pokud si srovnáte požadované parametry na parní čistič uvedené na mých stránkách, první co Vás u zařízení STEAMTEC 520 zarazí je parametr udávající tlak páry. Tento parní čistič má tlak pouze 3,5 baru, přitom příkon parního čističe je značně vysoký. Vzhledem k tomu, že tlak při kontinuálním čištění plným tlakem u všech zařízení po zapnutí páry klesá, bude v hodně případech tento parní čistič pod hranicí použitelnosti. S tlakem páry je také svázána teplota páry, která bude také podstatně nižší. Já osobně doporučuji tlak páry minimálně 4 bary (spodní hranice použitelnosti). Teplota vody v bojleru alespoň 150°C. Optimální je tlak 4,5 až 6 barů a teplota páry v bojleru 150 až 154°C. Zkušenosti s tímto zařízením nemám, protože ve dvou případech, kdy jsem na toto zařízení narazil na výstavě mě ho odmítli předvézt v chodu.

steamtec 520

(Roman, 27. 11. 2008 15:19)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli nemáte zkušenost s parním čističem STEAMTEC 520.Děkuji Roman

Odpověď paní Daně

(Jiří Burian, 23. 11. 2008 21:02)

Dobrý večer, zkušenosti s parním vysavačem Hoover přímé nemám, protože mi ho na výstavě odmítli předvézt v činnosti. Stejně se zachovali i zástupci firmy Steamtech. Možná věděli proč ho nechtějí předvézt. :-)
Parní vysavač Hoover určitě cenově přijatelný je, ale dle uváděných parametrů je to asi to jediné co je na něm pozitivní. Z hlediska řemeslného zpracování i z hlediska parametrů na mě působil značně negativně, stejně jako výrobek firmy Steamtech. Jejich výrobu bych odhadoval do Číny. Parní vysavač je výrobně značně náročné zařízení ve srovnání třeba s vysavačem s vodním filtrem. Jedná se o dvě samostatná zařízení spojená do jednoho zařízení. Vysavač s vodním filtrem a parní čistič. Parní čistič musí u některých zařízení vydržet tlak až 6 barů, což je tlak v pneumatice dalkového autobusu nebo kamiónu.
Kvalitní parní vysavač s odpovídajícími parametry zatím nelze pořídit pod cca 32.000,- Kč. V případě, že chcete maximálně ušetřit, tak jedinou možností je SV 1902. Pokud máte zájem o její srovnání s kvalitními parními vysavači, mohu Vám ho zaslat na mail. Samozřejmě, já Vám mohu pouze poradit, rozhodnutí o koupi je plně na Vás.

PARNÍ VYSAVAČ HOOVER

(DANA, 23. 11. 2008 20:28)

DOBRÝ VEČER,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JESTLI NEMÁTE ZKUŠENOSTI S PARNÍM VYSAVAČEM HOOVER.ZDÁ SE MI CENOVĚ PŘIJATELNY.DĚKUJI DANA

Odpověď paní Ivaně

(Jiří Burian, 21. 11. 2008 22:39)

Teď jste mně trochu zaskočila, protože mám zatím informace pouze o parním čističi firmy LUX, od parního vysavače značky LUX zatím bohužel žádné informace nemám. Pravděpodobně si budu muset nechat výrobky firmy LUX předvézt, abych o nich mohl objektivně informovat. Já se spíš zaměřuji na to, aby parní zařízení splňovalo všechny potřebné parametry pro pohodlné čištění a přitom nebylo až přehnaně drahé. Pokud je pro zájemce cena neakceptovatelná, musí vědět, co mu u zařízení za nižší cenu bude chybět. Pak existují ještě zařízení, která nemohu doporučit vůbec, protože by to z mé strany nebylo seriózní. To ale ještě neznamená, že by se zařízení nedalo použít, ale je to za cenu značných omezení. Informaci Vám zašlu mailem.

parní čistič

(Ivana, 21. 11. 2008 21:34)

Dobrý večer, přečetla jsem si vaše odpovědi a velice mne zajímá vaše doporučení ohledně typu parního vysavače nebo čističe. Velice vážně uvažuji o jeho zakoupení. Byla jsel svědkem předvádění parního vysavače zn. Lux, ale bohužel jsem již nenašla žádnou nezávislou objektivní diskuzi, spíš mám pocit, že se ho kupující záhy rádi zbavují. Proto ještě jednou prosím o radu včetně cenových relací. Předem děkuji ivisi@seznam.cz

Odpověď panu Hořákovi

(Jiří Burian, 15. 11. 2008 11:32)

Dobrý den,
pokud si porovnáte parametry zařízení STEAMTECu 5 IH s minimálními požadavky na parní zařízení, které mám uvedené na svých stránkách zjistíte, že toto zařízení tato parametry nesplňuje. Hlavním omezením je nízký tlak páry pod hranicí 4 bary. Tam už je tlak páry opravdu nízký a špatně se s ním pracuje. Podle mne optimální by byl tlak 6 barů. takové zařízení do domácnosti už existuje. Jeho cena ale odpovídá jeho kvalitě. Nabídku na kvalitnější zařízení Vám pošlu do mailu.

Parní čistič STEAMTEC 5 IH

(Josef Hořák, Brno - gk.horak@atlas.cz, 13. 11. 2008 16:44)

Uvažujeme o koupi STEAMTECu 5 IH pro naši celkem malou domácnost a vybrali jsme jej v přesvědčení, že to je dobrá firma a kvalitní výrobek. Prosím o Váš názor na tento výrobek a případné doporučení jiného v podobné cenové relaci.(múže být i dražší) Děkuji! Josef Hořák

Odpověď panu Bučkovi

(Jiří Burian, 9. 11. 2008 16:54)

Dobrý den,
Karcher SV1902 nedoporučuji z toho důvodu, že nesplňuje většinu parametrů pro pohodlnou práci. Funkčně k čištění vyhovuje, ale ma malý objem bojleru, ktarý vystačí při plném výkonu na cca 4-5 minut práce, pak je nutné dolít další vodu. Má malý objem nádrže na špinavou vodu, takže čištění hadic po úklidu nejde provézt pouhým vysátím čisté vody z umývadla. Pára se v nádržce na špinavou vodu sráží a je potřeba při čištění několikrát vylít, aby se nepřeplnila. Vyčištění příslušenství musíte provézt ručně. Výsledkem toho je, že úklid podlah trvá o dost déle než se suchým vysavačem. Má malý sací výkon, takže se koberce musí čistič častěji. S kvalitním parním vysavačem stačí koberce čistit za jeden až dva měsíce, podle provozu v bytě. Takže u mne při čištění neprošel z hlediska komfortu obsluhy a zkrácení doby čistění. Mám byt o velikosti cca 70m2, takže nijak velký, parni vysavač Karchar může vyhovět pro opravdu malé byty. Proto ho nedoporučuji. Pokud mi zašlete Váš mail, pošlu Vám srovnávací tabulku parametrů několika zařízení s parním vysavačem Karcher pro porovnání.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »