Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

Zde můžete psát své připomínky a názory k informacím, které jste se na těchto stránkách dozvěděli.

PS. S reklamami na parní zařízení zobrazujících se na mých stránkách nemám nic společného. Hlavně ne s parním mopem. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpovedi na dotazy

(Jiří Burian, 13. 8. 2008 22:54)

Dobrý den,
doufám, že všichni dotazující byli s mými odpověďmi spokojeni, pokud tomu tak nebylo, klidně se ptejte dál. :-)
Jiří Burian

cenová nabídka

(Věra, 13. 8. 2008 20:29)

Mohu poprosit o cenovou nabídku? Známá si ho koupila na předvýděcí akci za velice přijatelnou cenu.
Děkuji

VONASKOVA.V@seznam.cz

ruční parní čistič

(zuzana kratochvílová, 11. 8. 2008 22:15)

Chtěla bych poprosit o zaslání typů ručních parních čističů, jejich cen a parametrů.Jsem ekzematik a uvažuji o koupi tohoto výrobku.Předem Vám moc děkuji.zuzka.krat@centrum.cz

parní vysavač ano či ne ?

(Miluše, 3. 7. 2008 12:26)

Prosím o zaslání informací o parních vysavačích,jejich technických parametrech a nejlépe s hodnocením komfortu jejich použití a výkonnosti, například zda lze doplňovat vodu během provozu, zda během práce je teplota a tím i tlak páry konstantní a po pár minutách neklesá pod účinnou mez, jaká je kapacita nádržky, zda někde neodkapává špinavá zkondenzovaná voda atd. Také by mě samozřejmě zajímala cena, nebo spíš porovnání cena/kvalita.
Vážím si Vaší ochoty a předem děkuji za seriozní informace. Miluse.Gybasova@meopta.com

parní vysavač

(Petr, 1. 6. 2008 23:31)

Můžete mi prosím také zaslat informace, o jaký tip parního vysavače se jedná a jaká je jeho cenová relace? Jak velká je sběrná nádoba? Děkuji za odpověd. Tel/E-mail: 603490151@seznam.cz

Parni cistic a parni vysavac

(Marie Urednickova, 1. 6. 2008 16:10)

Dobry den,
obracim se na Vas s prosbou o zaslani podorbnejsich informaci o typu parniho cistice a vysavace a samozrejme ceny. Dekuji za odpoved. urednickova@yahoo.com

parní čistič

(Pavla, 5. 5. 2008 22:02)

Dobrý den
Můžete mi prosím také zaslat informace, o jaký tip parního čističe se jedná a jaká je jeho cenová relace? Děkuji za odpověd
panika@sattnet.cz

Dotaz

(Petr, 5. 5. 2008 20:32)

Dobrý den. Rád bych vás také poprosil o zaslání informací o parních čističích na email. Předem děkuji.

balcarek.petr@seznam.cz

Odpověď Vlaďce - jaká je vlhkost?

(Jiří Burian, 3. 5. 2008 9:12)

Začnu tím, že optimální dlouhodobá vlhkost v bytě by měla být 55-65%. Pohledem na náš vlhkoměr v bytě jsem zjistil, že momentální vlhkost v bytě máme 46% a někdy bývá i podstatně nižší. Po použití parního čističe jsem několikrát kontroloval vlhkost, která stoupala maximálně o několik procent. Takže nikdy nedosahovala ani optimální požadované hodnoty. Pocitově ale v bytě vyšší vlhkost byla a člověk má tendenci vyvětrat. V bytě bývá podstatně vyšší teplota, než bývá v prádelnách, takže viditelná pára od parního čističe se okamžitě rozplyne. Parní čistič jenom v malých procentech případů používáte nepřetržitě na plný výkon více minut (mohlo by to být třeba při čištění obkladů v koupelně, pokud ji čistíte důkladně celou, tak asi 10 minut.). U zmíněného stromečku, který byl hodně hustý, to trvalo asi jednu až dvě minuty. Výhoda parního čističe je v tom, že čistící akce trvají podstatně kratší dobu než standardním čistěním. Jednou z časově velice náročných čištění jsou třeba litinové radiátory. Parním čističem trvá vyčištění jednoho radiátoru asi minutu až minutu a půl. Čištění jednoho okenního rámu trvá parním čističem asi také kolem minuty a půl. Čištění záchodové mísy trvá cca 2 minuty. Tyto uvedené časy platí za předpokladu, že už parní čistič standardne používáte. Pokud jsem použil na koberec parní vysavač, tak jsem na dva koberce o rozloze asi 18m2 odpařil 1,6l vody. Tam už člověk má pocit, že potřeba vyvětrat je, ale ani tehdy nepřekročil vlhkoměr v bytě hodnotu 55%. Problém by to asi byl v případě, že by se vlhkost ve vašem bytě standardně pohybovala nad 60%. Při normáním čištění parním čističem mi vydrží jedna náplň nádrže 1,6l asi na hodinu práce. Což je třeba pro představu vyčištění baterie, dřezu a odpadu v kuchyni, vyčištění dvou baterií, umyvadla a dvou odpadů v koupelně a vyčištění záchodové mísy a následné setření podlahy v kuchyni, obývacím pokoji, chodbě, koupelně a na záchodě. Jestli to takto na vysvětlení stačí, jinak je nutné si parní čistič nechat předvézt v chodu. :-)

jaká je vlhkost?

(Vlaďka, 2. 5. 2008 20:48)

Dobrý den, otázka je už v nadpisu.Chci se zeptat při práci s parním čističem,jaká je vlhkost v bytě.Při čištění vánočního stromku proud páry byl tedy pěkný.Nebudu mít doma potom prádelnu?

Odpověď paní Zdeně.

(Jiří Burian, 29. 4. 2008 23:40)

Musím se Vám moc omluvit, protože denně odpovídám telefonicky i mailem na několik dotazů ohledně parních čističů. Bohužel Váš dotaz jsem omylem zařadil mezi zodpovězené.
Tento WEB je z mé strany skoro dobročinná akce pro lidi,které zajímá technologie parního čištění, takže občas také musím pracovat na svých projektech, které mě živí. Doufám, že jste od prodejců dostala uspokojivou odpověď a také Vám byl parní čistič zdarma předveden v domácnosti.
Až parní čistič pořídíte a vyzkoušíte, zkuste se prosím také zdarma podělit s ostatními lidmi o své skušenosti s parním čištěním jako to dělám já.
Za ostatní lidi Vám za Vaše zkušenosti předem děkuji.

Vaše rychlost je neuvěřitelná !!!!

(Zdena, 29. 4. 2008 9:22)

Dobrý den, jelikož jsem se ani po 11 dnech nedočkala žádné odpovědi na můj dotaz, tak už ani odpovídat nemusíte. Napsala jsem další 3 dotazy na různé prodejce a nejdéle na odpověď jsem čekala 24 hodin....tomu říkám služba lidem!!!! Přeji hezký den!!! Zdena

Parní vysavač a čistič

(Zdena, 18. 4. 2008 10:29)

Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o doporučení nějakého dobrého parního vysavače s čističem v jednom. Také vás prosím o alespoň orientační ceny (jsem na mateřské, takže cena je dost podstatná).
E-mail: bajzdenka@seznam.cz.Předem vám velmi děkuji a přeji krásný den.

Parní čistič

(Eva Dašková, 15. 4. 2008 13:02)

Vážený pane Buriane, reaguji na Vaši odpověď na můj
dotaz a prosím o zaslání typů a cen na emailovou
adresu : E.Daskova@seznam.cz
Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď na dotaz parní čistič s ...

(Jiří Burian, 8. 4. 2008 22:03)

"Parní čistič s vysáváním" je to samé jako "Parní vysavač". Parní vysavač je kombinace parního čističe s vysavačem. Většina parních vysavačů má dvoukomorový systém ohřevu vody a pouštění páry v rukojeti. Je třeba rozlišovat při ovládání "Pouštění páry" a "Změnu tlaku páry", ta je na těle parního vysavače. V rukojeti se také ovládá sací výkon vysavače. Odsávání ale funguje pouze při použití hubic pro vysavač. Pokud jsou použity hubice pouze pro parní čistič, není možné odsávat uvolněnou špínu a je nutné ji buď dodatečně setřít, nebo zachytit přímo do připravené utěrky. Informace o značkách a cenách parních čističů a vysavačů Vám mohu poskytnout pouze mailem.

Parní čistič s vysáváním

(Eva Dašková, 7. 4. 2008 12:18)

Prosím, zda má někdo zkušenosti s parním čističem
s vysáváním. Mám zájem jej koupit ale nevím
jakou značku. Mám zájem jen o dvoukomorové s
ovládámím páry v rukojeti. Děkuji za radu.

Odpověď: Co je lepší

(Jiří Burian, 29. 3. 2008 10:57)

Parním čističem vyčistíte v domácnosti prakticky vše, mimo hladké kůže a starého nábytku nebo jeho replik impregnovaných pouze včelím voskem. V obou případech parní čistič dokonale odmašťuje, což u kůže způsobí její popraskání (kůže by se po vyčištění musela ihned znovu naipregnovat) a u nábytku způsobí odstranění impregnace včelím voskem.
Výhoda parního čističe oproti parnímu vysavači je v jeho ovladatelnosti. Nižší váze přístroje, tenčí přívodní hadici a práci ve všech polohách.
Omezení parního čističe je v tom, že nevysává. Odstraněnou špínu musíte vždy zachytit do utěrky nebo setřít nástavcem s utěrkou nebo návlekem.

Parním vysavačem na rozdíl od parního čističe perfektně vysajete koberce, hlavně koberce s vysokým vlasem. Teplota páry uvolní místo chemikálie špínu a tlak páry vynese všechnu špínu z vnitřku koberce na jeho povrch, kde je špína odsáta vysavačem. Sací výkon vysavače je nahrazen tlakem páry.
Součástí parního vysavače je i parní čistič, takže pořízením parního vysavače zároveň pořizujete i parní čistič.
Omezení parního vysavače je v menší ovladatelnosti. Silná hadice umožňující vysávání je méně ohebná než u parního čističe. Parní vysavač vysává do vody místo do pytle, takže nemůže pracovat ve všech polohách, voda by z nádoby parního vysavače při převržení vytekla.
Zařízení je kombinací více zařízení, proto je vždy cena parního vysavače vyšší než u parního čističe.

Doufám, že oběma dámám bude toto krátké porovnání parního čističe s parním vysavačem stačit.

Co je lepší - parní vysavač nebo čistič?

(Pavla, 26. 3. 2008 9:17)

Ráda bych si koupila parní vysavač, abych mohla vysát koberec, ale také potřebuji čistit vodovodní baterie, WC a z pórovitých dlaždic dostat špínu, která se tam usazuje a já se ji nedokážu zbavit ani drátěnkou a pískem na nádobí. Prosím poraďte mi. Zda-li máte i ceny jednotlivých parních vysavačů a čističů, tak bych Vám byla vděčná. Dík Pavla

Parní čistič nebo parní vysavač

(Helvyky@seznam.cz, 24. 3. 2008 19:30)

Mám dilema jestli parní čistič nebo parní vysavač.Chtěla bych hlavně na čištění koberců a potom samozřejmě na ostatní úklid v domácnosti,ale pořád nevím co je lepší a jestli parní vysavač má stejné vybavení jako parní čistič.Vybrala jsem si parní vysavač,ale nevím jestli se s ním dají čistit koberce,protože píší na tvrdé podlahy.Poraďte.Děkuji Helvyky

Odpověď paní Haničce

(Jiří Burian, 31. 12. 2007 14:45)

Vážená paní, ceny parních čističů jsem Vám zaslal mailem. S Vaším problémem Vám asi parní čistič pomůže, ale neodstranní všechny zdroje chemikálií používaných v domácnosti. Hlavně při mytí nádobí a praní. K tomu je třeba použít ekologické prostředky, o kterých na těchto stránkách nemohu zasílat informace. Přesto je Váš problém zajímavý pro řešení. :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »