Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

Zde můžete psát své připomínky a názory k informacím, které jste se na těchto stránkách dozvěděli.

PS. S reklamami na parní zařízení zobrazujících se na mých stránkách nemám nic společného. Hlavně ne s parním mopem. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

parní vysavač ano či ne ?

(Miluše, 3. 7. 2008 12:26)

Prosím o zaslání informací o parních vysavačích,jejich technických parametrech a nejlépe s hodnocením komfortu jejich použití a výkonnosti, například zda lze doplňovat vodu během provozu, zda během práce je teplota a tím i tlak páry konstantní a po pár minutách neklesá pod účinnou mez, jaká je kapacita nádržky, zda někde neodkapává špinavá zkondenzovaná voda atd. Také by mě samozřejmě zajímala cena, nebo spíš porovnání cena/kvalita.
Vážím si Vaší ochoty a předem děkuji za seriozní informace. Miluse.Gybasova@meopta.com

parní vysavač

(Petr, 1. 6. 2008 23:31)

Můžete mi prosím také zaslat informace, o jaký tip parního vysavače se jedná a jaká je jeho cenová relace? Jak velká je sběrná nádoba? Děkuji za odpověd. Tel/E-mail: 603490151@seznam.cz

Parni cistic a parni vysavac

(Marie Urednickova, 1. 6. 2008 16:10)

Dobry den,
obracim se na Vas s prosbou o zaslani podorbnejsich informaci o typu parniho cistice a vysavace a samozrejme ceny. Dekuji za odpoved. urednickova@yahoo.com

parní čistič

(Pavla, 5. 5. 2008 22:02)

Dobrý den
Můžete mi prosím také zaslat informace, o jaký tip parního čističe se jedná a jaká je jeho cenová relace? Děkuji za odpověd
panika@sattnet.cz

Dotaz

(Petr, 5. 5. 2008 20:32)

Dobrý den. Rád bych vás také poprosil o zaslání informací o parních čističích na email. Předem děkuji.

balcarek.petr@seznam.cz

Odpověď Vlaďce - jaká je vlhkost?

(Jiří Burian, 3. 5. 2008 9:12)

Začnu tím, že optimální dlouhodobá vlhkost v bytě by měla být 55-65%. Pohledem na náš vlhkoměr v bytě jsem zjistil, že momentální vlhkost v bytě máme 46% a někdy bývá i podstatně nižší. Po použití parního čističe jsem několikrát kontroloval vlhkost, která stoupala maximálně o několik procent. Takže nikdy nedosahovala ani optimální požadované hodnoty. Pocitově ale v bytě vyšší vlhkost byla a člověk má tendenci vyvětrat. V bytě bývá podstatně vyšší teplota, než bývá v prádelnách, takže viditelná pára od parního čističe se okamžitě rozplyne. Parní čistič jenom v malých procentech případů používáte nepřetržitě na plný výkon více minut (mohlo by to být třeba při čištění obkladů v koupelně, pokud ji čistíte důkladně celou, tak asi 10 minut.). U zmíněného stromečku, který byl hodně hustý, to trvalo asi jednu až dvě minuty. Výhoda parního čističe je v tom, že čistící akce trvají podstatně kratší dobu než standardním čistěním. Jednou z časově velice náročných čištění jsou třeba litinové radiátory. Parním čističem trvá vyčištění jednoho radiátoru asi minutu až minutu a půl. Čištění jednoho okenního rámu trvá parním čističem asi také kolem minuty a půl. Čištění záchodové mísy trvá cca 2 minuty. Tyto uvedené časy platí za předpokladu, že už parní čistič standardne používáte. Pokud jsem použil na koberec parní vysavač, tak jsem na dva koberce o rozloze asi 18m2 odpařil 1,6l vody. Tam už člověk má pocit, že potřeba vyvětrat je, ale ani tehdy nepřekročil vlhkoměr v bytě hodnotu 55%. Problém by to asi byl v případě, že by se vlhkost ve vašem bytě standardně pohybovala nad 60%. Při normáním čištění parním čističem mi vydrží jedna náplň nádrže 1,6l asi na hodinu práce. Což je třeba pro představu vyčištění baterie, dřezu a odpadu v kuchyni, vyčištění dvou baterií, umyvadla a dvou odpadů v koupelně a vyčištění záchodové mísy a následné setření podlahy v kuchyni, obývacím pokoji, chodbě, koupelně a na záchodě. Jestli to takto na vysvětlení stačí, jinak je nutné si parní čistič nechat předvézt v chodu. :-)

jaká je vlhkost?

(Vlaďka, 2. 5. 2008 20:48)

Dobrý den, otázka je už v nadpisu.Chci se zeptat při práci s parním čističem,jaká je vlhkost v bytě.Při čištění vánočního stromku proud páry byl tedy pěkný.Nebudu mít doma potom prádelnu?

Odpověď paní Zdeně.

(Jiří Burian, 29. 4. 2008 23:40)

Musím se Vám moc omluvit, protože denně odpovídám telefonicky i mailem na několik dotazů ohledně parních čističů. Bohužel Váš dotaz jsem omylem zařadil mezi zodpovězené.
Tento WEB je z mé strany skoro dobročinná akce pro lidi,které zajímá technologie parního čištění, takže občas také musím pracovat na svých projektech, které mě živí. Doufám, že jste od prodejců dostala uspokojivou odpověď a také Vám byl parní čistič zdarma předveden v domácnosti.
Až parní čistič pořídíte a vyzkoušíte, zkuste se prosím také zdarma podělit s ostatními lidmi o své skušenosti s parním čištěním jako to dělám já.
Za ostatní lidi Vám za Vaše zkušenosti předem děkuji.

Vaše rychlost je neuvěřitelná !!!!

(Zdena, 29. 4. 2008 9:22)

Dobrý den, jelikož jsem se ani po 11 dnech nedočkala žádné odpovědi na můj dotaz, tak už ani odpovídat nemusíte. Napsala jsem další 3 dotazy na různé prodejce a nejdéle na odpověď jsem čekala 24 hodin....tomu říkám služba lidem!!!! Přeji hezký den!!! Zdena

Parní vysavač a čistič

(Zdena, 18. 4. 2008 10:29)

Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o doporučení nějakého dobrého parního vysavače s čističem v jednom. Také vás prosím o alespoň orientační ceny (jsem na mateřské, takže cena je dost podstatná).
E-mail: bajzdenka@seznam.cz.Předem vám velmi děkuji a přeji krásný den.

Parní čistič

(Eva Dašková, 15. 4. 2008 13:02)

Vážený pane Buriane, reaguji na Vaši odpověď na můj
dotaz a prosím o zaslání typů a cen na emailovou
adresu : E.Daskova@seznam.cz
Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď na dotaz parní čistič s ...

(Jiří Burian, 8. 4. 2008 22:03)

"Parní čistič s vysáváním" je to samé jako "Parní vysavač". Parní vysavač je kombinace parního čističe s vysavačem. Většina parních vysavačů má dvoukomorový systém ohřevu vody a pouštění páry v rukojeti. Je třeba rozlišovat při ovládání "Pouštění páry" a "Změnu tlaku páry", ta je na těle parního vysavače. V rukojeti se také ovládá sací výkon vysavače. Odsávání ale funguje pouze při použití hubic pro vysavač. Pokud jsou použity hubice pouze pro parní čistič, není možné odsávat uvolněnou špínu a je nutné ji buď dodatečně setřít, nebo zachytit přímo do připravené utěrky. Informace o značkách a cenách parních čističů a vysavačů Vám mohu poskytnout pouze mailem.

Parní čistič s vysáváním

(Eva Dašková, 7. 4. 2008 12:18)

Prosím, zda má někdo zkušenosti s parním čističem
s vysáváním. Mám zájem jej koupit ale nevím
jakou značku. Mám zájem jen o dvoukomorové s
ovládámím páry v rukojeti. Děkuji za radu.

Odpověď: Co je lepší

(Jiří Burian, 29. 3. 2008 10:57)

Parním čističem vyčistíte v domácnosti prakticky vše, mimo hladké kůže a starého nábytku nebo jeho replik impregnovaných pouze včelím voskem. V obou případech parní čistič dokonale odmašťuje, což u kůže způsobí její popraskání (kůže by se po vyčištění musela ihned znovu naipregnovat) a u nábytku způsobí odstranění impregnace včelím voskem.
Výhoda parního čističe oproti parnímu vysavači je v jeho ovladatelnosti. Nižší váze přístroje, tenčí přívodní hadici a práci ve všech polohách.
Omezení parního čističe je v tom, že nevysává. Odstraněnou špínu musíte vždy zachytit do utěrky nebo setřít nástavcem s utěrkou nebo návlekem.

Parním vysavačem na rozdíl od parního čističe perfektně vysajete koberce, hlavně koberce s vysokým vlasem. Teplota páry uvolní místo chemikálie špínu a tlak páry vynese všechnu špínu z vnitřku koberce na jeho povrch, kde je špína odsáta vysavačem. Sací výkon vysavače je nahrazen tlakem páry.
Součástí parního vysavače je i parní čistič, takže pořízením parního vysavače zároveň pořizujete i parní čistič.
Omezení parního vysavače je v menší ovladatelnosti. Silná hadice umožňující vysávání je méně ohebná než u parního čističe. Parní vysavač vysává do vody místo do pytle, takže nemůže pracovat ve všech polohách, voda by z nádoby parního vysavače při převržení vytekla.
Zařízení je kombinací více zařízení, proto je vždy cena parního vysavače vyšší než u parního čističe.

Doufám, že oběma dámám bude toto krátké porovnání parního čističe s parním vysavačem stačit.

Co je lepší - parní vysavač nebo čistič?

(Pavla, 26. 3. 2008 9:17)

Ráda bych si koupila parní vysavač, abych mohla vysát koberec, ale také potřebuji čistit vodovodní baterie, WC a z pórovitých dlaždic dostat špínu, která se tam usazuje a já se ji nedokážu zbavit ani drátěnkou a pískem na nádobí. Prosím poraďte mi. Zda-li máte i ceny jednotlivých parních vysavačů a čističů, tak bych Vám byla vděčná. Dík Pavla

Parní čistič nebo parní vysavač

(Helvyky@seznam.cz, 24. 3. 2008 19:30)

Mám dilema jestli parní čistič nebo parní vysavač.Chtěla bych hlavně na čištění koberců a potom samozřejmě na ostatní úklid v domácnosti,ale pořád nevím co je lepší a jestli parní vysavač má stejné vybavení jako parní čistič.Vybrala jsem si parní vysavač,ale nevím jestli se s ním dají čistit koberce,protože píší na tvrdé podlahy.Poraďte.Děkuji Helvyky

Odpověď paní Haničce

(Jiří Burian, 31. 12. 2007 14:45)

Vážená paní, ceny parních čističů jsem Vám zaslal mailem. S Vaším problémem Vám asi parní čistič pomůže, ale neodstranní všechny zdroje chemikálií používaných v domácnosti. Hlavně při mytí nádobí a praní. K tomu je třeba použít ekologické prostředky, o kterých na těchto stránkách nemohu zasílat informace. Přesto je Váš problém zajímavý pro řešení. :-)

Prosím o kontakt

(Olinka, 31. 12. 2007 13:54)

Dobrý den, taky prosím o zaslání kontaktu na prodejce parního čističe, neboť chemikálie mi ničí čistírnu odpadních vod.Děkuji můj e-mail je ovecka.hanicka@seznam.cz
Děkuji

Parni vysavac - DEKUJI VYNIKAJICI!

(Pävel Bergman, 12. 12. 2007 20:10)

Pane Burian, chtel bych Vas informovat, ze jsem včera vysaval Parnim Vysavacem nase 3 pokoje, kde mame pouze koberce. Tyto koberce jsou uplne nove, pokoje každý tyden luxujeme beznym vysavacem a v mistnostech se téměř nepohybujeme, neboť to je pokoj pro hosty a detske pokoje, které nejsou obydlene. Když jsem po vyluxovani otevrel nadobu na vodu a videl co jsme v tech kobercich měli za spinu a humus, tak se mi z toho zvednul zaludek. Nadrz byla uplne plna obrovskych chuchvalcu spiny, mokreho prachu, chlupu a vlasu, ze se tam pomalu jiz zadna další spina nevesla.

To mne uplne dostalo a nyní jsem moc rad, ze jsme si tento skvely stroj poridili. Kdyby lide vedeli co mají doma za spinu v kobercich a podlahach, tak by si ho jiste poridil domu rad každý.

Ještě jednou dekuji za velky prinos do naseho zivota a jsem s pozdravem

Pavel Bergman

Odpověď na panu Helmutu Š.

(Jiří Burian, 20. 11. 2007 0:15)

Díky za Váš příspěvek.
Klidně si od Vás nechám předvézt čištění koberce vodním vysavačem. Klidně přiznám, že to neumím. Prostě jsem ho vzal jako laik do ruky a vyčistil jsem s ním koberec. Pak jsem vzal do ruky jako laik parní čistič a vyčistil jsem s ním koberec. Nakonec jsem vzal jako laik parní vysavač a vyčistil jsem s ním koberec. Udělal jsem to jako to dělá hromada laiků každý den. Výsledek jste viděl na fotografiích. Co by jste doporučil použít laikům, aby dosáhli nejlepších výsledků? Já bych jim osobně doporučil parní vysavač. S ním jsem se nejméně nadřel, byl jsem nejrychleji hotov a dosáhl jsem nejlépe vyčištěného koberce, jako laik. :-)
Koberec jsem také vysával vysavačem od firmy Elektrolux. Výsledek byl asi takový, že každý týden po vysávaní jsem vyhodil plný pytlík psích chlupů v ceně 100,- Kč. Zdá se Vám to efektivní zaplatit za měsíc 400,- Kč za pytlíky do vysavače?
Navíc mi nepřijde z časových důvodů zrovna nejrozumnější nejdřív koberec vysát od chlupů normálním vysavačem a pak ho ještě jedou vysát parním čističem, zaplatit za to 400,- Kč měsíčně a dělat to dvojnásobnou dobu, když k tomu mohu použít pouze parní vysavač se stejným efektem. :-)
Sám konstatujete ve svém příspěvku, že si parní čistič, ne parní vysavač teprve kupujete. Mohu se zeptat zda už jste s parním vysavačem někdy pracoval? Jestli Vaše hodnocení vychází ze skušenosti s parním vysavačem?
V reakci na Váš příspěvek jsem vzal fotoaparát a zachytil jsem situaci v bytě po příchodu domů. Vásledek psí činnosti můžete shlédnout na stránkách www.parnivysavač.estránky.cz ve fotogalerii. Tohle dokáže můj pes za jediný den, dovedete si představit kolik chlupů je v koberci za jediný týden? Pokud ne, tak Vám rád svého psa na měsíc půjčím. Já jsem stíhal vysát byt maximálně jednou týdně, výsledkem byl ten plný pytlík z vysavače za 100,-Kc.
Teď bych se ještě zmínil o nevýhodách vodního vysavače, na které jste také narazil.
Při práci z vodním vysavačem používáte pouze vodu nebo také chemické přípravky? Pokud použijete chemické přípravky, tak po čištění zbytky zůstanou v koberci. Použil jsem je také, aby vodní vysavač vyčistil koberec co nejlépe. Parní čistič ale ty zbytky chemikálií v koberci odhalil.
Osobně nechci v koberci žádné zbytky chemických přípravků a tak bych se chtěl zeptat, zda vodní vysavač bude stejně účinný jako parní vysavač pokud v obou použiji k čištění čistou vodu?
Další nevýhodou vodního vysavače je dlouhá doba, po kterou koberec zůstane vlhký a po celou tu dobu se v něm s velkou radostí množí různé potvory. Opět nechci v koberci další spolubydlící. Po použití parního vysavače je koberec dezinfikovaný vodní párou, je dokonale zbavený pachů a přibližně za 20 minut je suchý a můžete stavět zpátky nábytek.
Klidně si s Vámi zkusím koberec vyčistit další měsíc znova a budu rád pokud se od Vás naučím jak to udělat co nejrychleji. Můžeme porovnat Vaší profesionální práci s mojí laickou prací. Ale mám podmínku, nebudeme používat žádné chemické prostředky, pouze čistou vodu. Dalo mi dost práce je parním vysavačem z koberce dostat. Můžeme losovat o to, kdo bude čistit první. :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »