Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

 

Zde můžete psát své připomínky a názory k informacím, které jste se na těchto stránkách dozvěděli.

PS. S reklamami na parní zařízení zobrazujících se na mých stránkách nemám nic společného. Hlavně ne s parním mopem. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mám také velký byt

(Petra , 5. 11. 2008 12:12)

Dobrý den,
mám stejný problém jako paní Marcela (dotaz z 11.9.2008). Mohl by jste mi napsat stejnou odpověď a doporučit nějaký parní vysavač na můj mail: petra.ed@volny.cz
Děkuji

Dotaz pro návštěvníky mého WEBu.

(Jiří Burian, 4. 11. 2008 12:35)

Dobrý den,
poprosil bych návštěvníky mého WEBu, zda by mi dokázali odpovědět, kolik peněz utratí měsíčně za čistící prostředky do domácnosti. Vynechte ze seznamu mycí prostředky na nádobí, parním čisičem nádobí většinou nemyjete, i když by to bylo bez problémů možné a hlavně vysoce ekologické.

Odpověď pro paní Danu

(Jiří Burian, 4. 11. 2008 11:51)

Dobrý den,
odpověď jsem Vám odeslal mailem. Pro ostatní návštěvníky jenom informaci, že parametry, jaké by mělo parní zařízení spňovat najdou na mých stránkách v rubrice "Minimální parametry, které by mělo zařízení splňovat"

parní čistič do domácnosti

(Dana, 4. 11. 2008 7:36)

Dobrý den,potřebovala bych poradit,jaký parní čistič,či vysavač je vhodný pro domácí pořebu.děkuji Dana kodyny@seznam.cz

Odpověď paní Lucii Koutníkové

(Jiří Burian, 1. 10. 2008 11:24)

Dobrý den,
děkuji za otázky. :-)
Při plném výkonu zařízení pára unikající z trysky má přibližně tři oblasti. Ve vzdálenosti do cca 3-5 cm má pára kolem 100°C a vysoký tlak (vzdálenost, teplota a tlak je dána parametry zařízení) . Ve zdálenosti 5-80 cm je pára vlhká, v páře bez problémů udržíte ruku a tlak už klesá, ale je stále dostatečný, aby uvolnil přilepený prach a orosil listy květin. Ve vzdálenosti nad 80 cm je pára už suchá a tlak stačí k odstranění volně ležícího prachu z nábytku, světel, knih, atd.
Každé zařízení má regulaci tlaku páry. Se snížením tlaku páry snížíte i její teplotu, takže při nastavení páry na minimální tlak můžete oprašovat a rosit květiny i z malé vzdálenosti. :-)
Pára se hodí nejen na živé květiny, ale i na umělé květiny, které je velice pracné zbavit prachu hlavně pokud mají malé lístečky. Na mých stránkách je třeba video kde je zachyceno odstranění prachu z vánočního stromečku.
Po pořízení parního čističe už nemusíte tahat květiny do vany. Navíc nehrozí poškození vany kamínky a pískem. Informace Vám za chvíli odešlu na mail.

Odpověď

(Lucie Koutníková, 1. 10. 2008 11:00)

Dobrý den,

děkuji za Vaši odpověď, budu se těšit na zaslání dalších informací na email: lucie@koutnikova.eu. Ještě jsem se chtěla zeptat na drobnost - při "oprašování" listů květin parním čističem - uvádíte, že to lze - nepoškodí se listy vysokou teplotou? Nebo se musí stříkat z větší dálky, aby pára "vychladla"? Stačí pak tlak páry na očištění květin? Mám květin hodně a pravidelně je sprchovat je těžké, protože jeden květináč váží i 20 kg a tahat ho do vany je spíš vždy úkol pro manžela... Děkuji,
LK

Odpověď paní Lucii Koutníkové

(Jiří Burian, 29. 9. 2008 23:12)

Dobrý večer,
ano máte pravdu v tom, že parní vysavač je těžší a hůře manipulovatelný. Proto doporučuji si pořizovat zařízení, které má tři nebo čtyři otočná kolečka. Jedná se o dvě samostatná zařízení umístěná v jednom zařízení. Do parního čističe musíte nalit až 2,7 litru vody a do vysavače musíte také nalít cca 2,5 litru vody, která plní funkci vodního filtru. Při použití parního vysavače ve funkci parního čističe nenalejete 2,5 litru vody do vysavače. O těch 2,5 litru je tedy parní vysavač při použití jako parní čistič lehčí. Zbývá ještě omezení ze strany vysávací hadice parního vysavače, která má cca 4x vetší průměr než hadice parního čističe a je většinou kratší než hadice parního čističe. Zaměření parního čističe je spíše na větší plochy, hlavně podlahové a okenní. Zaměření parního čističe je hlavně na špatně přístupná místa, otvory a spáry. Tomu také odpovídá příslušenství obou zařízení. U parního vysavače jsou to především nástavce na velké plochy a u parního čističe různé typy trysek. Pokud chcete pohodlně zvádnout obě oblasti nezbývá než si pořídit zařízení dvě. Přesto ale mohu nabídnout šikovné řešení jednoho výrobce, které jsme společně dali dohromady, kde sice zůstává váha parního vysavače, ale přišli jsme na to, jak k tomuto parnímu vysavači připojit hadici a nástavce od parního čističe, aniž by se toto příslušenství muselo nějak upravovat a tím ztratilo záruku od výrobce. Pravdou je, že se toto příslušenství musí k parnímu vysavači dokoupit. Informaci o tomto zařízení Vám pošlu mailem.

Parní vysavač - zastoupí i parní čistič?

(Lůca, 29. 9. 2008 22:24)

Citace Vašeho textu: "Pořízením parního vysavače neztrácíte funkci parního čističe. Parní vysavač jsou v podstatě dvě zařízení v jednom. Parní vysavač s vodním filtrem a parní čistič. Mají samostatné ovládání a samostatné zapínání. Takže jdou použít i samostaně."
Má otázka je - parní vysavač je prý těžký a hůře manipulovatelný (prostě jako běžný vysavač) - lze s ním opravdu vyčistit třeba i umývadlo, nebo něco ve výšce apod (je tam nějaké přídavné "lehčí" zařízení)? Má parní vysavač všechny potřebné nástavce, aby mohl vyčistit vše to, co i parní čistič? Nebo si musí ten, co chce čistit jak koberce, čalounění, okna...ale i těžko přístupná členitá místa pořídit přístroje dva?
Tímto prosím zíroveň i o zaslání doporučení na typ, zančku, cenu, funkčnost... Děkuji předem, s pozdravem Lucie Koutníková lucie@koutnikova.eu

Odpověď paní Daně

(Jiří Burian, 22. 9. 2008 9:44)

Dobrý den,
ano zkoušeli jsme ten parní mop a vysledky byly dost žalosté. Určitě nedosáhnete těch výsledků, co předvádějí v televizi. Návleky jsou dost hrubé, vypadají jako froté, i kdyz vyrobce tvrdi, že jsou z mikrovlakna. Návleky se rychle zaplní špínou a pak už jen šmudlají podlahu. Tlak páry je asi tak velky jako u kachny, takže mop spíš pouští horkou vodu než horkou páru. Pán, který si parní mop koupil, a u kterého jsme ho zkoušeli v porovnání s parním vysavačem, ho už vyhodil. Pokud má někdo leší zkušenost, tak napište.

parní mop

(dana, 22. 9. 2008 6:16)

Dobrý de,nemáte někdo,prosím,zkušenost s parním mopem od TV PRODUCTS.Děkuji Dana

Odpověď pro paní Valouchovou

(Jiří Burian, 15. 9. 2008 10:09)

Jediné co Vám mohu poradit. V případě, že jste učinila objednávku přes internet, máte podle zákona možnost, v případě nespokojenosti zboží vrátit, případně pokud Vám ještě parní čistič nebyl dodán tak od objednávky odstoupit. Problém u tohoto parní čističe vidím v malém tlaku a podle obrázků na internetu mám dojem, že výrobce šetřil na konektoru a není možné odpojit hadici od zařízení. V místě připojení hadice do zařízení bude asi běhen času docházet k problémům, protože hadice v tomto místě není zpevněná.

překvapení

(Zdena VALOUCHOVA, 14. 9. 2008 20:04)

Dobrý den,
po delším hledáni na internetu jsem si objednala parní čistič STEAMTEC 312, který mi ještě nebyl dodán a až po té objevila Vaše skvělé stránsky. Teď jen čekám budu-li zklamaná či naopak.Po vyzkoušení se s vámi podělím o své zkušenosti.Vřele Vám děkuji pane Buriane za tuto Vaši činnost.Srdečně Zdena Valouchova

Odpověď paní Marcele.

(Jiří Burian, 12. 9. 2008 10:10)

Dobrý den,
podle popisu Vašeho domu odhaduji, že v vysavačem Karcher SV1902 pravděpodobně nebudete moc spokojena. Pro Vámi popisovanou činnost má dost velká omezení v parametrech. Samotnou funkci splní, ale čas úklidu Vám asi nezkrátí. Pokud mi zašlete kontaktní mail, pošlu Vám informace proč tomu tak je. Tyto informace zde bohužel nemohu publikovat, protože nemám placenou verzi WEBu. Je na to upozorněno v úvodu návštěvní knihy. Proto na úvodní stráce uvádím svůj mail a telefon.

Kaercher Sv 1902

(MarcelaCh., 11. 9. 2008 22:40)

Dobrý den,

na internetu jsem našla tento typ parního vysavače, pročetla jsem všechny možné recenze. Chci se Vás zeptat, zda splní tento přístroj má očekávání, t.j. máme hodně velký dům - podlahy jsou zde od dlažeb po plovoucí laminátové, je velmi únavné a časově náročně celý dům nejprve vysát a pak ještě vytřít. S Kaerchrem to lze najednou. Cena se pohybuje ve slušných relacích a tak bych chtěla vědět, jaký na něj máte názor Vy.Děkuji a zdravím.

ceník

(Lída, 23. 8. 2008 11:39)

Dobrý den,
můžu také poprosit o cenovou nabídku.Případně typ.
LUD.Machackova@seznam.cz

Odpovedi na dotazy

(Jiří Burian, 13. 8. 2008 22:54)

Dobrý den,
doufám, že všichni dotazující byli s mými odpověďmi spokojeni, pokud tomu tak nebylo, klidně se ptejte dál. :-)
Jiří Burian

cenová nabídka

(Věra, 13. 8. 2008 20:29)

Mohu poprosit o cenovou nabídku? Známá si ho koupila na předvýděcí akci za velice přijatelnou cenu.
Děkuji

VONASKOVA.V@seznam.cz

ruční parní čistič

(zuzana kratochvílová, 11. 8. 2008 22:15)

Chtěla bych poprosit o zaslání typů ručních parních čističů, jejich cen a parametrů.Jsem ekzematik a uvažuji o koupi tohoto výrobku.Předem Vám moc děkuji.zuzka.krat@centrum.cz

parní vysavač ano či ne ?

(Miluše, 3. 7. 2008 12:26)

Prosím o zaslání informací o parních vysavačích,jejich technických parametrech a nejlépe s hodnocením komfortu jejich použití a výkonnosti, například zda lze doplňovat vodu během provozu, zda během práce je teplota a tím i tlak páry konstantní a po pár minutách neklesá pod účinnou mez, jaká je kapacita nádržky, zda někde neodkapává špinavá zkondenzovaná voda atd. Také by mě samozřejmě zajímala cena, nebo spíš porovnání cena/kvalita.
Vážím si Vaší ochoty a předem děkuji za seriozní informace. Miluse.Gybasova@meopta.com

parní vysavač

(Petr, 1. 6. 2008 23:31)

Můžete mi prosím také zaslat informace, o jaký tip parního vysavače se jedná a jaká je jeho cenová relace? Jak velká je sběrná nádoba? Děkuji za odpověd. Tel/E-mail: 603490151@seznam.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující » 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA